Αντλία Θερμότητας Monoblock AUX ACHP-H14/4R3HA-M(NE) R32 14KW 1Φ (0694853794102)
Συμμετοχή στο Πρόγραμμα
-8 %
Αντλία Θερμότητας Monoblock AUX ACHP-H14/4R3HA-M(NE) R32 14KW 1Φ (0694853794102)
5244.00€
5700.00€
- Stock: Κατόπιν παραγγελίας
- Μάρκα: Aux
- Μοντέλο: ACHP-H14/4R3HA-M(NE)
- Κωδικός Προϊόντος: 865029
Αντλία Θερμότητας
Αέρος - Νερού Monoblock (1Φ)
Ενεργειακή κλάση στους 35°C: A+++
Ενεργειακή κλάση στους 55°C: A++
Απόδοση στην Ψύξη: 13.60 kW
Απόδοση στην Θέρμανση: 14.50 kW
EER (απόδοση ψύξης): 3.60
COP (απόδοση θέρμανσης): 4.71
Μέγιστη Θερμοκρασία Νερού: 65°C
Εφεδρική Αντίσταση (kW): Χωρίς ενσωματωμένη ηλεκτρική αντίσταση
Εγγύηση: 5 χρόνια
AUX ACHP-H14/4R3HA-M Αντλία Θερμότητας Monoblock
Αντλία Θερμότητας Αέρος-Νερού Monoblock | R32 Ψυκτικό | Θερμοκρασία Νερού έως 65°C | Ενεργειακή Κλάση A+++ στους 35°C
- Απόδοση 14kW για μεγάλους χώρους με σταθερή απόδοση
- Εξαιρετικό COP 4.71 και EER 3.60 για οικονομία σε θέρμανση/ψύξη
- Υποστήριξη ΖΝΧ και δυνατότητα χαμηλού θορύβου
- Έλεγχος μέσω Wi-Fi και εβδομαδιαίος προγραμματισμός
ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΠΟΔΟΣΗ Α+++/A++
Η τεχνολογία αυτή εξοικονομεί ενέργεια και μειώνει το λειτουργικό κόστος καθ' όλη τη διάρκεια του έτους, προσφέροντας αποτελεσματικότητα ακόμη και σε απαιτητικές και δύσκολες συνθήκες λειτουργίας.ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΔΥΟ ΣΤΑΔΙΩΝ
Η στάθμη θορύβου που ανέρχεται σε 31 dB(A) είναι ιδανική για κατοικίες ή χώρους όπου απαιτείται ησυχία και ηρεμία, προσφέροντας ένα ευχάριστο και ήσυχο περιβάλλον διαβίωσης.REAL-TIME ΕΛΕΓΧΟΣ ΑΠΟΔΟΣΗΣ
Η παρακολούθηση της ενεργειακής κατανάλωσης και των λειτουργιών μπορεί να πραγματοποιηθεί είτε μέσω μιας ειδικής εφαρμογής είτε μέσω ενός ενσύρματου ελεγκτή, προσφέροντας ευελιξία και ακρίβεια.ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΛΥΣΗ ΖΝΧ & ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ
Η κάλυψη όλων των αναγκών σας με μία μόνο μονάδα είναι πλέον εφικτή. Αυτή η καινοτόμος λύση προσφέρει ψύξη, θέρμανση και ζεστό νερό, εξασφαλίζοντας κορυφαία απόδοση και άνεση για το σπίτι σας.Αναβαθμίστε τον τρόπο που θερμαίνετε και δροσίζετε τον χώρο σας – με την AUX H14/4R3HA-M!
| Κατηγορία | Αντλίες Θερμότητας |
| EER (Βαθμός απόδοσης ψύξης) | 3.60 (35°C, 18°C), 2.56 (35°C, 7°C) |
| Θερμοκρασία νερού (°C) | έως 65°C |
| Θερμοκρασία νερού | Μεσαίων Θερμοκρασιών |
| Τύπος | Monoblock 1Φ |
| COP (Βαθμός απόδοσης θέρμανσης) | 4.71 (7°C, 6°C – LWC 35°C), 3.00 (7°C, 6°C – LWC 55°C) |
| WiFi | Υποστηρίζεται |
| Κατανάλωση ρεύματος στη Θέρμανση (kWh/a) | 3.08 (7°C/6°C, LWC 35°C, DT = 5°C), 4.67 (7°C/6°C, LWC 55°C, DT = 5°C) |
| Κατανάλωση ρεύματος στη Ψύξη (kWh/a) | 5.00 (12°C/7°C, 35°C DB), 3.78 (23°C/18°C, 35°C DB) |
| Εγγυημένο εύρος λειτουργίας στη Θέρμανση | από -25°C μέχρι +35°C |
| Εγγυημένο εύρος λειτουργίας στη Ψύξη | από -5°C μέχρι +43°C |
| Τύπος ψυκτικού υγρού | R32 |
| Ενσωματωμένη Αντίσταση | Χωρίς ενσωματωμένη ηλεκτρική αντίσταση |
| Στάθμη Θορύβου Εξωτερικής Μονάδας (dB) | 62 |
| Βάρος Εξωτερικής Μονάδας (kg) | 141 |
| Παροχή ρεύματος | Μονοφασική |
| Τροφοδοσία Ισχύος (V) | 220 – 240 (1N) |
| Ισχύς (kW) | 14 |
| Σύνδεση με ΖΝΧ | Υποστηρίζεται |
| Απόδοση θερμότητας στο νερό (kW) | 14.5 (7°C/6°C, LWC 35°C, DT = 5°C), 14.0 (7°C/6°C, LWC 55°C, DT = 5°C) |
| Απόδοση ψύξης στο νερό (kW) | 13.6 (12°C/7°C, 35°C DB), 12.8 (23°C/18°C, 35°C DB) |
| Ενσωματωμένος Κυκλοφορητής | Υποστηρίζεται |
| Υλικό Καλύμματος | Μεταλλικό περίβλημα με προστασία κατά της διάβρωσης |
| Διαστάσεις Εξωτερικής Μονάδας (Π x Υ x Β) (mm) | 1385 x 933 x 520 |
| Έξτρα Χαρακτηριστικά | Εβδομαδιαίος προγραμματισμός, Wi-Fi, Real-Time παρακολούθηση, ελληνικό μενού |
| Εγγύηση (χρόνια) | 5 |