Αντλία Θερμότητας Monoblock Inventor Matrix ATM12S R32 12KW 1Φ
Συμμετοχή στο Πρόγραμμα
-12 %
Αντλία Θερμότητας Monoblock Inventor Matrix ATM12S R32 12KW 1Φ
3949.00€
4500.00€
- Stock: Κατόπιν παραγγελίας
- Μάρκα: Inventor
- Μοντέλο: ATM12S
- Κωδικός Προϊόντος: 861211
Αντλία Θερμότητας
Αέρος - Νερού Monoblock (1Φ)
Ενεργειακή Κλάση στους 35°C: A+++
Ενεργειακή Κλάση στους 55°C: A++
Απόδοση στην Ψύξη: 12.0 kW
Απόδοση στην Θέρμανση: 12.1 kW
EER (Απόδοση Ψύξης): 3.95
COP (Απόδοση Θέρμανσης): 4.95
SCOP (Εποχιακή Απόδοση Θέρμανσης): 4.81
SEER (Εποχιακή Απόδοση Ψύξης): 7.1
Μέγιστη Θερμοκρασία Νερού: 65°C
Εγγύηση: 10 χρόνια
Inventor ATM12S Αντλία Θερμότητας Monoblock
Αντλία Θερμότητας Αέρος-Νερού | 12kW | R32 | Ενεργειακή Κλάση A+++ | Wi-Fi | Μέγ. θερμοκρασία νερού 65°C
- Υψηλή απόδοση με ενεργειακή κλάση A+++ για μέγιστη εξοικονόμηση ενέργειας
- Αθόρυβη λειτουργία με δύο επίπεδα σιγής & έλεγχο μέσω χειριστηρίου αφής
- Τεχνολογία All DC Inverter για βέλτιστη λειτουργία σε κάθε συνθήκη
- Εύκολη διαχείριση από παντού μέσω Wi-Fi & λειτουργία Modbus RTU
ΥΨΗΛΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΝΕΡΟΥ ΕΩΣ 65°C
Ιδανική για σύνδεση με θερμαντικά σώματα και απαιτητικά κυκλώματα θέρμανσης, προσφέροντας απόλυτη ευελιξία εγκατάστασης.ΕΛΕΓΧΟΣ 2 ΖΩΝΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ
Διαχειριστείτε ανεξάρτητα δύο περιοχές θέρμανσης (π.χ. ενδοδαπέδια και σώματα), εξασφαλίζοντας μέγιστη άνεση και οικονομία.ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ SMART GRID READY
Αυτόματη προσαρμογή της λειτουργίας βάσει επιβάρυνσης του δικτύου, συμβάλλοντας στην εξοικονόμηση και στην πράσινη μετάβαση.ΑΝΤΙΠΑΓΩΤΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ & ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟΥΣ -25°C
Αξιόπιστη απόδοση ακόμα και σε ακραίες θερμοκρασίες με προεγκατεστημένη αντίσταση στη βάση της μονάδας.ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ MODBUS RTU
Σύνδεση με BMS και πλήρης ενσωμάτωση σε έξυπνα σπίτια και επαγγελματικούς αυτοματισμούς.ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΥΨΗΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΜΕ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΤΟΝ ΣΥΜΠΙΕΣΤΗ
Εγγυημένη μακροχρόνια λειτουργία και υψηλή αξιοπιστία από τον κορυφαίο κατασκευαστή Inventor.Επιλέξτε την Inventor ATM12S για μέγιστη απόδοση, εξοικονόμηση και άνεση όλο τον χρόνο.
| Κατηγορία | Αντλίες Θερμότητας |
| EER (Βαθμός απόδοσης ψύξης) | 3.95 / 2.75 |
| Θερμοκρασία νερού (°C) | έως 65°C |
| Θερμοκρασία νερού | Μεσαίων Θερμοκρασιών |
| Τύπος | Monoblock 1Φ |
| COP (Βαθμός απόδοσης θέρμανσης) | 4.95 / 3.05 |
| SCOP (Εποχιακή Απόδοση Θέρμανσης) | 4.81 / 3.45 |
| SEER (Εποχιακή Απόδοση Ψύξης) | 7.1 / 4.89 |
| WiFi | Υποστηρίζεται |
| Κατανάλωση ρεύματος στη Θέρμανση (kWh/a) | 2.44 (7°C/6°C ; LWC 35°C ; DT = 5°C), 3.90 (7°C/6°C ; LWC 55°C ; DT = 5°C) |
| Κατανάλωση ρεύματος στη Ψύξη (kWh/a) | 4.18 (12°C/7°C ; 35°C DB), 3.04 (23°C/18°C ; 35°C DB) |
| Εγγυημένο εύρος λειτουργίας στη Θέρμανση | από -25°C μέχρι +35°C |
| Εγγυημένο εύρος λειτουργίας στη Ψύξη | από -5°C μέχρι +43°C |
| Τύπος ψυκτικού υγρού | R32 |
| Ενσωματωμένη Αντίσταση | 'Οχι |
| Στάθμη Θορύβου Εξωτερικής Μονάδας (dB) | 65 / 53 / 43 |
| Βάρος Εξωτερικής Μονάδας (kg) | 129 |
| Παροχή ρεύματος | Μονοφασική |
| Τροφοδοσία Ισχύος (V) | 220 - 240 (1N) |
| Ισχύς (kW) | 12 |
| Σύνδεση με ΖΝΧ | Υποστηρίζεται |
| Απόδοση θερμότητας στο νερό (kW) | 12.1 (7°C/6°C ; LWC 35°C), 11.9 (7°C/6°C ; LWC 55°C) |
| Απόδοση ψύξης στο νερό (kW) | 11.5 (12°C/7°C ; 35°C DB), 12.0 (23°C/18°C ; 35°C DB) |
| Ενσωματωμένος Κυκλοφορητής | Υποστηρίζεται |
| Διαστάσεις Εξωτερικής Μονάδας (Π x Υ x Β) (mm) | 1385 x 865 x 526 |
| Έξτρα Χαρακτηριστικά | WiFi, Touch controller, Smart Grid Ready, Cascade, Αντιπαγωτική Προστασία |
| Εγγύηση (χρόνια) | 10 |